New
The Era BIG 6 Lever is a High Security Close Shackle Padlock. Standard Padlock is a very heavy duty for maximum security. Close shackle padlock provides laminated steel body and hardened steel shackle. Available in master keyed and grey finished. Supplied with 3 Keys.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
| Packaging | : Boxed |
| Package Contence | : 1 Lock + 3 Keys |
| Finish | : Grey |
| Brand | : Era Security |
| Keys Supplied | : 3 Keys |
| Shackle Diameter | : 14mm |
| Body Depth | : 26mm |
| Body Height | : 85mm |
| Body Width | : 73mm |
| Vertical Clearance | : 15mm |
| Horizontal Clearance | : 15mm |
Era BIG 6 Lever High Security Close Shackle Padlock