L14717
New
Burg Wachter Alpha Titan 900-85V High Security Padlock (with no cylinder). The Burg Wachter Alpha Titan high security padlock extreme high protection against cutting and drilling due to a special body construction. Comes with a hardened steel body, Ultra-hardened shackle and easy shackle opening.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
| Packaging | : Boxed |
| Package Contence | : 1 Padlock (with no barrel) |
| Finish | : Silver |
| Brand | : Burg Wachter |
| Shackle Diameter | : 14mm |
| Body Width | : 85mm |
| Vertical Clearance | : 23.5mm |
| Horizontal Clearance | : 18.5mm |
Burg Wachter Alpha Titan 900-85V High Security Padlock (With no Cylinder)