New
The Chubb [Union] Cruiser 1K21 5 Lever Padlock is an excellent close shackle padlock with a 5 lever locking mechanism. The Chub 1K21 has a hardened steel shackle and laminated steel case, with recessed riveting, for protection against drill and torque attack. Available in Silver finish and Union branded.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
| Packaging | : Boxed |
| Package Contence | : 1 Padlock + 2 Keys |
| Finish | : Silver |
| Brand | : Union |
| Mechanism | : 5 Levers |
| Shackle Diameter | : 13mm |
| Body Depth | : 27mm |
| Body Height | : 100mm |
| Body Width | : 70mm |
| Vertical Clearance | : 17mm |
| Horizontal Clearance | :17mm |
Chubb [Union] Cruiser 1K21 5 Lever Padlock.