New
Chubb [Union] 1K11 Battleship 6 Lever Padlock has excellent resistance to hacksaw and torque attack. Close shackle tough padlock for high security 6 Lever mechanism. Key to lock and unlock. Hardened steel unsprung shackle. Available in Silver finishes.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
| Packaging | : Boxed |
| Package Contence | : 1 Padlock + 3 Keys |
| Finish | : Grey |
| Brand | : Union |
| Mechanism | : 6 Levers |
| Keys Supplied | : 3 Keys |
| Shackle Diameter | : 13mm |
| Body Depth | : 27mm |
| Body Height | : 90mm |
| Body Width | : 65mm |
| Vertical Clearance | : 17mm |
| Horizontal Clearance | : 17mm |
Chubb [Union] 1K11 Battleship 6 Lever Padlock.