New
The Chubb [Union] Ava Padlock B-1K42 51mm OS is a highly secure lock that provides excellent resistance to picking. It is open shackle and hardened steel double locking shackle. Available in Solid brass finishes. Key withdrawl only when locked.
Warning: Last items in stock!
Availability date:
| Packaging | : Boxed |
| Package Contence | : 1 Padlock + 2 Keys |
| Finish | : Brass |
| Mechanism | : 10 Disc Mechanism ( AVA) |
| Keys Supplied | : 2 |
| Shackle Diameter | : 8mm |
| Body Depth | : 23mm |
| Body Height | : 40mm |
| Body Width | : 50mm |
| Vertical Clearance | : 22mm |
| Horizontal Clearance | : 25mm |
Chubb [Union] Ava Padlock B-1K42 51mm OS,this product has now been rebranded to UNION.